10 טיפים לאחסון נכון של אוכל במקרר 

שמים סוף לזריקת מזון ועושים קצת סדר במקרר - קבלו 10 טיפים לאחסון נכון של אוכל במקרר: איפה מאחסנים את הירקות, כמה זמן אפשר לשמור בשר במקרר ועוד עצות מועילות

אם אתם מוצאים את עצמכם זורקים המון אוכל כל שבוע כי פשוט שכחתם ירקות, פירות ומוצרי חלב במדפי המקרר; אם תמיד תהיתם איפה מאחסנים שום, בצל ושאר ירקות ואם תמיד רציתם לדעת איך להאריך את חיי המלפפונים הירוקים - אין צורך לחפש יותר. קבלו את כל הטיפים לאחסון נכון של אוכל במקרר. לגזור, לשמור ולהדביק על דלת המקרר המסודר מאוד שלכם.

טיפ #1: ישנם ירקות ופירות שעדיף לשמור מחוץ למקרר - עגבניות, בצל ושום. את הירקות והפירות שכן שומרים במקרר, רצוי לשמור בשקיות פתוחות או מחוררות לבקרת לחות. 

צילום: שאטרסטוק
צילום: שאטרסטוק

טיפ #2: הארכת חיי המדף של עשבי תיבול - לשטוף, לייבש היטב, לגלגל בכמה שכבות של נייר סופג, לשים בקופסה אטומה. 

טיפ #3: איך למנוע נבילה של אספרגוס? שמים את הגבעולים בכוס עם מים, ואת הכוס שמים בדלת המקרר. 

צילום: שאטרסטוק
צילום: שאטרסטוק

טיפ #4: איך למנוע ריקבון בפירות יער מכל הסוגים? לשים אותם לא שטופים בצנצנות סגורות. 

צילום: Depositphotos
צילום: Depositphotos

טיפ #5: איך להאריך את חיי המלפפון הירוק שבמקרר? לשים כפית או כף מתכת בשקית ולהשאיר את השקית פתוחה. 

טיפ #6: מבשלים משהו עם הרבה שומן, כגון מרק עוף, תבשיל עם נתחים שמנים ועודלאחר שהתבשיל מתקרר, מאחסנים במקרר ללילה, וביום שאחרי מסירים את שכבת השומן שצפה למעלה בקלות ובמהירות. 

טיפ #7: בשר, עוף, דגים טריים - מותר לשמור עד יומיים במקרר, עדיף להקפיא אם לא בטוחים.

צילום: שאטרסטוק
צילום: שאטרסטוק

טיפ #8: למניעת ריחות במקרר, הניחו קערה קטנה ובה אבקת סודה לשתייה. הסודה לשתייה תספח אליה ריחות לא נעימים. רצוי להחליף אחת לחודשיים.

טיפ #9: החלק הכי קר במקרר מצוי בדפנות, ולכן כדאי לשים קרוב לדפנות אוכל מוכן, בשר או דגים טריים וכדומה. את החלב דווקא עדיף לשים מעל מגירת הירקות ולא בדופן. את הביצים כדאי להוציא מהקרטון שלהן כי הוא מלא בחיידקים, ולשים במקום הייעודי להן. 

טיפ #10: כשמפשירים עוף/בשר/דגים, רצוי לשים אותם במדף התחתון ביותר במקרר, כך שלא יהיה זיהום משני של דברים אחרים במקרר במקרה שנוזלי ההפשרה יגלשו. 

קטגוריות

תגובה (1)

Avatar

    Avatar
    חוה מנדלס

    אני מאחסנת מלפפונים בקופסת פלסטיק עם רשת בתחתית אבל בכלל מלפפונים מחזיקים זמן קצר מאד