יונתן רושפלד עם טיפים מעולים לארוחת החג!

מארחים? תנו לעצמכם מתנה לחג, טיפים מעולים של יונתן רושפלד, אדם שאירח פעם או פעמיים בחייו ארוחה חגיגית, להיערכות נכונה לקראת הלילה החגיגי

מאז שאנחנו ילדים אנחנו תוהים מה הלו”ז של אליהו הנביא ואיך הוא מחליט מתי הוא יבקר אצל כל משפחה ומה הוא יותר אוהב, גפילטע פיש, חריימה או שאולי הוא מכור לסשימי. אולי אליהו מבקר בבתים שניקו הכי טוב, גם מאחורי המקרר? אולי הוא מבקר את הבתים שיש בהם את היין המשובח ביותר, או את אלה שלא דילגו על אף אות בהגדה של פסח? ואולי אליהו הנביא הוא אנין טעם שיודע מה מסתתר אצל כל אחד מאיתנו בסיר ומבקר דבר ראשון אצל כל מי שמבשל מצוין?

אנחנו החלטנו ללכת על כל הקופה. אחרי שפצחנו במבצע נקיון חוצה חדרים, מדפים ומקררים, קנינו את היין שאנחנו הכי אוהבים, התאמנו על השירים, קנינו בגדים חדשים ודאגנו שלכל אחד יהיה תפקיד בקריאת ההגדה, הזמנו את השף יונתן רושפלד, האיש שאירח אלפי שועי עולם, כדי שהוא ירכיב לנו תפריט מנצח לליל הסדר.

על יונתן רושפלד נכתבו הרבה דברים, אבל יש דברים שאי אפשר לקחת ממנו. רושפלד הוא מבין גדול באוכל טוב, יש לו קסם מיוחד ביד שמאפשר לו לבשל כמו שרק הוא יכול ויש לו קילומטרז’ עצום בהרכבת תפריטים, בקיצור, אם יש מישהו שיכול לקדם אותנו ברשימת הביקורים של אליהו הנביא זה הוא!

את המתכונים של יונתן רושפלד לסדר הפסח תמצאו כאן, ואנחנו, כמו תלמידים חרוצים, ערכנו לכם רשימת טיפים ועצות זהב שתעזור לכם לבשל בקלות לקראת החג ועבור את ליל הסדר בהנאה.

זה הזמן לקחת פיקוד אבל גם להאציל סמכויות:

כל שף יודע - בשביל ארוחה טובה חייבים סו שף. רושפלד ממליץ לקבל עזרה לקראת הערב הגדול: אם אתם עורכים את ליל הסדר אצלכם, בקשו ממישהו שיעזור לכם בהכנות. מישהו שיקצוץ, ישטוף ואפילו יעשה כלים בין הכנת מנה לאחרת. זה יהפוך את כל ההכנה לפשוטה בהרבה.

אלף בית של ארוחה מנצחת זה ארגון!

על אף החשש - רושפלד ממליץ לא להכין את האוכל ימים מראש, ולשמור אותו בקירור או חלילה בהקפאה. אפשר להתארגן על מזווה מאורגן ולהכין את כל הבישולים כשלוש שעות לפני הארוחה. הטריות תעשה את ההבדל והארוחה תהיה טעימה בהרבה.

האביב הוא חגיגה של טריות, תשכחו קצת מירקות המקפיא!

בקניות לקראת הערב, זכרו: אם אתם רוצים להרשים באמת, אל תשתמשו בתחליפים! פסח הוא שיא העונה של ירקות רבים ועדיף להשתמש ב-200 גרם אפונה טרייה מאשר בקילו אפונה קפואה. גלם טרי הוא מתגמל בהרבה, ורושפלד ממליץ לנסות.

לכל דבר יש תחליף (חוץ מלרושפלד…)!

נתקעתם ברגע האחרון בלי מצרך למתכון? אלתרו! הרי קניתם אינספור פרודוקטים לקראת הערב הזה, והמקרר מלא. אם אין פרסה, גם שומר יכול לעבוד. לא מצאתם ארטישוק ירושלמי? תפוח אדמה ושורש סלרי יהיו נפלאים. גיליתם שאין לכם קמח מצה? קחו כמה מצות והכניסו למעבד המזון ותוך שניות יש לכם קמח מצה מצוין.

הישב גפילטע פיש עם חריימה? ממש לא חייבים!

אין שום סיבה לשים מנות שאינן קשורות אחת לשניה על אותו שולחן. גפילטע פיש זה טעים וחריימה גם טעים מאוד, אבל אולי כדאי להחליט שעורכים תפריט עם מנות שהטעמים שלהם משלימים. לא רוצים לבשל את כל הארוחה? חלקו תפקידים, אבל בגלל שאתם אחראיים על התפריט אתם מחליטים מה נכנס ומה מתאים למה.

ולפני סיום, מילה שלנו.

שבו סביב השולחן עם המשפחה, החברים והאנשים היקרים שלכם, אחרי שנת קורונה לא פשוטה בה היינו כל כך רחוקים, הגיע הזמן להתקרב, לצחוק, להסתכל בעיניים, אפילו להתחבק (כן, כן). אנחנו מחוסנים, בריאים ועכשיו הגיע הזמן לדאוג לחוסן הנפשי שלנו וערב ליל הסדר הוא בדיוק הזמן לעשות את זה, לנשום ביחד ופשוט להיות. הביחד הזה הוא התבלין המנצח, והוא זה שיפתח לאליהו הנביא את הלב ואת הדלת.

חג שמח לכולכם! ד”ש מרושפלד.

 

 

 

קטגוריות

תגיות

תגובות (0)

Avatar